Nowa dyrektywa atex zmiany

Tytułowe oświetlenie awaryjne LED jest przekazane do wyznaczania wyjść awaryjnych i możliwości ewakuacyjnych wewnątrz budynków użyteczności publicznej. Przecież w hotelach, pensjonatach, a więcej w kwaterach prywatnych obowiązkowo powinno być zainstalowane oświetlenie awaryjne korytarzy i wyjść ewakuacyjnych. Jednak oświetlenie awaryjne żarówkowe pobiera za więcej energii i wymaga doprowadzenia zasilania awaryjnego z ważnego akumulatora, częstokroć dodatkowo koniecznym pokazuje się stworzenie własnej instalacji oświetlenia awaryjnego. Na wesele, na krajowym rynku pojawiły się wystarczająco mocne diody LED, które zaprezentowały się naprawdę dobrą alternatywą dla żarówek.

Wspomniane wysoce elektroluminescencyjne diody LED pobierają kilkukrotnie mniej energii, posiadają piękną kondycja i małe napięcie zasilania. Oświetlenie awaryjne LED oprócz oświetlenia ewakuacyjnego, oświetlenia dróg ewakuacyjnych, oświetlenia miejsc o określonym zagrożeniu, antypanicznego oświetlenia stref publicznych i oświetlenia rezerwowe obejmuje także oświetlenie ewakuacyjne stanowisk praktyki w okolicy szczególnego zagrożenia, czyli miejsc, gdzie jest wielkie prawdopodobieństwo wypadku wśród pracowników czy innych kobiet w przypadku awarii oświetlenia. Przykładami takich trudnych form będą wykopy i prace z treściami toksycznymi lub wybuchowymi. Także w przypadku wykonywania obowiązków przy szybko pracujących maszynach, trzeba stworzyć ewentualność włączenia światła awaryjnego w sprawy awarii oświetlenia zwykłego.

Wszystkie oprawy oświetlenia awaryjnego LED są wyposażone w ciągi mikroprocesorowe i związane magistralą komunikacyjną z częścią centralną systemu. Niewątpliwą zaletą nowoczesnego systemu oświetlenia awaryjnego LED stanowi fakt, iż istnieje toż najczęściej system rozproszony, co świadczy, iż oprawy ewakuacyjne a nowe urządzenia idące w skład systemu, posiadają osobne źródła napięcia w stronie akumulatorów. Kompletny system oświetlenia awaryjnego LED daje się z normy centralnej, rozdzielaczy tudzież opraw oświetlenia awaryjnego, zaś komunikacja pomiędzy jednostką centralną, rozdzielaczami i oprawami kończy się po dwuprzewodowej magistrali.